מונה:לאתר מותאם לנייד !
מתקנים מתנפחים לילדים – המדריך המלא –חלק 4 –מיקום מתקן מתנפח
 
לאחר שהסברנו במאמרים הקודמים על סוד קסמם של מתקנים מתנפחים לאירועים ולמסיבות,אנו בכתבה זו,נמשיך בחלק הנוסף של המדריך השלם שיצא לא מכבר.
לאחר שכבר בחרנו לשכור מתקנים מתנפחים , יש חשיבות רבה למיקום הפיזי שבו הצבתם מתקנים מתנפחים אלו או אחרים.למה זה חשוב תשאלו,כל התשובות מייד כאן.
או קיי,אז בחרנו מתקנים מתנפחים שמתאימים במידות לאיזור האירוע וגם בחרנו מתקנים מתנפחים המתאימים לגיל הילדים.אבל,ישנה חשיבות רבה למיקום ששם יוצב המתנפח.
אם חשבתם להציב מתקנים מתנפחים בבית,הרי שיש להקפיד שהמתנפחים יהיו במקום שהוא יחסית מישורי,ללא שיפועים חדים מדי,קרוב לנקודת חשמל ושהכבלים לא ירוצו לאורך ולרוחב המתקנים.יש להקפיד שמיקומם של אותם מתקנים מתנפחים יהיה לא צמוד לקירות שיכולים לפגוע במתנפחים או בילדים שקופצים ולא על קרקע קשה כיוון שנפילה ממתקן למשטח קשה יכולה לכאוב הרבה יותר מנפילה לדשא.
(בים שואלים אותי אם הקרקע עליה מוצבים מתקנים מתנפחים יכולה לפגוע בהם.תשובתי היא –מתקנים מתנפחים מהסוג המומלץ ע"י משרד התמ"ת ושנתפרים לפי תקן,יכולים הן לעמוד בעומס מאסיבי של ילדים והן בפני שחיקה מאסיבית.זאת להבדיל מאותם מתקנים מתנפחים שמיובאים לארץ ממדינות אסיה הרחוקה ששם הם נתפרים לא לפי תו תקן ישראלי ואם כבר מתקנים מתנפחים אלו עוברים בדיקות,הרי שאינם מיועדים להשכרה אלא לשימוש ביתי בלבד והם אסורים להשכרה ).
 
לגבי השכרת מתקנים מתנפחים המיועדים לשימוש בחצרות ציבוריות כגון:פארקים עירוניים וכו',יש   בעייתיות רבה עם הנושא.מתקנים מתנפחים עובדים על חשמל או על גנרטור (כפי ששואלים אותי כל הזמן – אז כן ! מתקנים מתנפחים חייבים חיבור קבוע לחשמל במשך כל האירוע).עצם הבאה של חשמל לפארק יוצרת בעיה בטיחותית אצל חלק מן העיריות.
בנוסף לכך,ניתן לפעמים גם לקבל דו"ח על קיום אירוע עם מתקנים מתנפחים בפארקים ציבוריים למעט אם קיבלתם אישור מפורש על כך או שישנו בפארק מקום מיוחד לעריכת ימי הולדת עם מתקנים מתנפחים.אני ממליץ בחום רב,על מנת למנוע עוגמת נפש לילדיכם ולאורחים,קודם כל תבדקו עם העירייה אם ניתן להכניס גנרטור (אם אין חשמל) וגם אם מותר להביא מתנפחים לימי הולדת לאירוע שלכם.
 
בכתבה הבאה נפרט עוד בנושא תקנים ובטיחות.
לשאלות נוספות וייעוץ בתחום,תוכלו להתקשר תמיד או להכנס לפורום השאלות והתשובות שלנו.
 יום נפלא לכם ואל תשכחו לעשות מעשה טוב אחד לפחות היום..
 
שלכם,מיקי דואק-חמישה בלונים מתקנים מתנפחים ואירועים לילדים.
052-2205454 www.5balonim.com
 
 
 

לייבסיטי - בניית אתרים